Podstrona: Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej wyróżniony / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej wyróżniony

2018-07-04
Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej wyróżniony

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej otrzymał wyróżnienie na V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich Święty Krzyż 2018 w Kielcach

W Koncercie Galowym wzięło udział ponad 200 artystów zrzeszonych w 7 chórach. Wystąpiły zespoły reprezentujące uczelnie z całej Polski, m.in. Gdyni, Opola, Radomia i Krakowa.

Pierwsze miejsce wyśpiewał Chór Politechniki Krakowskiej, drugie Chór Akademii Morskiej w Gdyni, a trzecie Chór Politechniki Opolskiej. Wyróżnienie otrzymali: Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej,  Akademicki Chór Politechniki Świętokrzyskiej oraz Akademicki Chóru Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu.

W wykonaniu Chóru Akademickiego PRz można było usłyszeć następujące utwory : „Breve Regnum” – anonim, „Oda do radości” - L. Van Beethoven, hymn Politechniki Rzeszowskiej „Leć Do Gwiazd" - muz. L. Chalińska, tekst - M. Kwiecień, „Moon River” - H. Mancini / z akompaniamentem fortepianu, „Sławcie Pana” - muz. Zbigniew Małkowicz do „Psalmu Dawida” z podkładem muz. w opracowaniu Zespołu „Lumen".

Chór wyróżnił się nowatorskim podejściem do chóralistyki i zdobył uznanie jurorów oraz publiczności – podsumowuje mgr Lidia Chalińska, dyrygent Chóru Akademickiego PRz. – Ponadto Ogólnopolski Przegląd Chórów, którego gospodarzem była Politechnika Świętokrzyska, był zorganizowany na bardzo wysokim poziomie, a gospodarze zrobili wszystko, aby uczestnicy czuli się jak najlepiej – dodała L. Chalińska.

Ogólnopolski Przegląd Chórów Akademickich „Święty Krzyż” organizowany jest wspólnie przez Politechnikę Świętokrzyską i Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu. W dotychczasowych edycjach Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Akademickich „Święty Krzyż” wzięło udział ponad 900 młodych śpiewaków z 21 uczelnianych chórów z całej Polski.