Podstrona: II Konferencja Biznes-Nauka-Stalowa Wola / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

II Konferencja Biznes-Nauka-Stalowa Wola

2018-12-10
II Konferencja Biznes-Nauka-Stalowa Wola

W dniu 7 grudnia 2018 r. na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli odbyła się II Konferencja BIZNES – NAUKA – STALOWA WOLA skierowana do lokalnych przedsiębiorców, ludzi nauki oraz instytucji wspomagających finansowanie działalności przedsiębiorstw. Tematyka konferencji dotyczyła problematyki powiązania biznesu z nauką we współczesnej gospodarce. Zagadnienia poruszane w ramach poszczególnych paneli mają służyć rozwojowi gospodarczemu regionu Stalowej Woli, współpracy naukowców i przedsiębiorców oraz roli samorządów i instytucji wspomagających finansowanie w rozwoju nauki i biznesu.

Konferencja została zorganizowana przez Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli, miasto Stalowa Wola, Nadsański Bank Spółdzielczy oraz Bank Pekao S.A. Patronatem wydarzenie objęli: rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, senator RP Janina Sagatowska, poseł na Sejm RP Rafał Weber oraz starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Uroczystego otwarcia konferencji dokonał dziekan Wydziału Mechaniczno – Technologicznego dr hab. inż. Aleksander Mazurkow, prof. PRz, następnie starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz prezes Nadsańskiego Banku Spółdzielczego Stanisław Kłapeć, a także Dyrektor Regionalny Bankowości MiŚP Banku Pekao SA Roman Dec.

W pierwszym panelu, któremu przewodniczyła wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Ewa Draus, prelekcję wygłosił Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Adam Hamryszczak. Kolejny referat przedstawiony został przez wicedyrektora oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu Mariana Cąpała.

W kolejnych panelach swoje stanowisko zaprezentowali również przedstawiciele takich instytucji jak: Urząd Miasta Stalowa Wola, Politechnika Rzeszowska, Nadsański Bank Spółdzielczy, Regionalna Izba Gospodarcza w Stalowej Woli, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Stalowej Woli, Bank Pekao SA oraz Huta Stalowa Wola.

dr inż. Joanna Zielińska-Szwajka