Podstrona: IX Międzynarodowa Konferencja Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii – zaproszenie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2023-04-14 , red.  Marta Jagiełowicz
kategoria: Wydarzenia

„Konflikt na Ukrainie w świetle międzynarodowego prawa lotniczego i kosmicznego” będzie tematem przewodnim tegorocznej edycji Międzynarodowej Konferencji Prawa Lotniczego i Kosmicznego oraz Technologii. Organizatorem wydarzenia jest Zakład Prawa Międzynarodowego i Prawa Europejskiego Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Rzeszowskiego i Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Rzeszów oraz Katedra Awioniki i Sterowania Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej.

Konferencja odbędzie się 20–21 kwietnia br. w auli Uniwersyteckiego Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej, bud. AO, ul. Stanisława Pigonia l. Partnerami konferencji są: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie, Politechnika Śląska oraz Instytut Wspierania Nowych Technologii w Toruniu, którego misją jest propagowanie postępu technologicznego, rozwój i wdrażanie usług prospołecznych opartych na nowych technologiach i promocja polskich przedsięwzięć naukowo-biznesowych. Celem wydarzenia jest wymiana poglądów przedstawicieli środowisk naukowych z praktykami, specjalistami z branży lotniczej i kosmicznej na temat konfliktu w Ukrainie.

Program konferencji będzie obejmować  trzy bloki tematyczne:

• suwerenność państwa w przestrzeni powietrznej w sytuacji konfliktu zbrojnego,
  • przestrzeń kosmiczna w aspekcie cywilnym i militarnym,
  • wykorzystywanie systemów bezzałogowych na potrzeby cywilne i militarne.