Podstrona: Nowy numer "Gazety Politechniki" już dostępny / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nowy numer "Gazety Politechniki" już dostępny

2019-10-16
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Nowy numer

W numerze 8-9/2019 „Gazety Politechniki” zamieszczono obszerną relację z pokazów lotniczych, które odbyły się na terenie Ośrodka Kształcenia Lotniczego PRz w Jasionce. Przedstawiono sylwetkę i dokonania naukowe prof. Tomasza Siwowskiego, który postanowieniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z 9 maja 2019 r. uzyskał tytuł naukowy profesora nauk technicznych. Zaprezentowano również kolejne osiągnięcia pracowników, absolwentów i studentów naszej uczelni.

W numerze opublikowano artykuły dotyczące m.in. nominacji dziekańskich, kolejnych dotacji dla Politechniki Rzeszowskiej przyznanych przez władze samorządowe województwa podkarpackiego, spotkania z emerytowanymi pracownikami uczelni. Zamieszczono także informacje na temat realizowanych przez pracowników Politechniki Rzeszowskiej projektów międzynarodowych Enhanced RPAS Automation oraz I-Trace.

W części dotyczącej współpracy międzynarodowej zaprezentowano wnioski Komisji Europejskiej opublikowane w dwóch raportach z badań na temat wpływu programu Erasmus+ na studentów, pracowników i uczelnie. Podsumowano również wyniki rekrutacji na studia pierwszego i drugiego stopnia na rok akademicki 2019/2020 na naszej uczelni.

W tym wydaniu można również przeczytać o zbliżających się koncertach jubileuszowych Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”, realizacji projektu „Kuźnia kluczowych kompetencji studentów Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej” czy działalności studentów z Wydziału Zarządzania.

Sporo miejsca poświęcono informacjom dotyczącym życia studenckiego. Zamieszczono m.in. wspomnienia z Rzeszowskich Juwenaliów, największego festiwalu kultury studenckiej na Podkarpaciu, a także informacje dotyczące obozu adaptacyjnego zorganizowanego przez Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej.

Opublikowano artykuły poświęcone dokonaniom naszych sportowców. Opisano sukcesy naszej drużyny podczas Akademickich Mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet oraz tenisistów na Akademickich Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym.

Zapraszamy do lektury i zachęcamy do publikowania na łamach naszej gazety.

Redakcja „Gazety Politechniki”