Podstrona: Kolaż kół naukowych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Kolaż kół naukowych

2022-12-05 , red.  Sylwia Lis, Gabriela Rogla
Kolaż kół naukowych,

W budynku Centrum Dydaktyczno-Konferencyjnym i Biblioteczno-Administracyjnym Politechniki Rzeszowskiej odbyła się VI edycja kolażu kół naukowych organizowana przez Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej. W wydarzeniu wzięły udział koła naukowe oraz organizacje studenckie z wszystkich wydziałów naszej uczelni. Stoiska kół naukowych odwiedzili m.in. rektor prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp.

Celem kolażu kół naukowych jest możliwość zaprezentowania społeczności akademickiej przestrzeni naukowej, w której dane koło lub organizacja oferuje rozwój pasji oraz zainteresowań. Działacze kół naukowych chcą w ten sposób zainspirować koleżanki i kolegów studentów do rozwijania swoich talentów, angażując się w działalność naukową i kulturalną poza obowiązkowymi zajęciami na uczelni, a co za tym idzie podnieść także jakość kształcenia. Wydarzenie co roku cieszy się sporym zainteresowaniem ze strony studentów oraz przyczynia się do zwiększenia świadomości studentów dodatkowymi możliwościami rozwoju, jakie proponuje nasza uczelnia.

Podczas tego wydarzenia Koło Polityki Bezpieczeństwa Państwa, które funkcjonuje od 2017 r. i promuje swoje działania wydanymi monografiami pod redakcją opiekuna naukowego dr hab. Izabeli Oleksiewicz, prof. PRz, poprowadziło konkurs wiedzy o Europie, w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody. Wydział Zarządzania reprezentowały także Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej „Brief” oraz Studenckie Koło Naukowo-Badawcze Turystyki „Tuptuś”. Z Wydział Elektrotechniki i Informatyki zaangażowało się Studenckie Koło Naukowe Elektryków MegaVolt, Rzeszowska Grupa IT (Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych i Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO) oraz Koło Naukowe Metrologów „Six sigma”. Wydział Chemiczny był reprezentowany przez Studenckie Koło Naukowe PRzeTWÓRCY, Koło Naukowe Studentów Biotechnologii Insert oraz Studenckie i Doktoranckie Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Farmaceutycznej IPSUM. Z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa w wydarzenie zaangażowali się studenci Studenckiego Koła Naukowego Formuła Student, prezentując swoją najnowszą konstrukcję PMT-04, Koła Naukowego Lotników Legendary Rover Team, które pochwaliło się łazikiem, oraz Koła Naukowego EUROAVIA Rzeszów, które pokazało modele samolotów udźwigowych. Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury reprezentowali studenci z Koła Naukowego Budowlanych – Sekcja Konstrukcyjna, Naukowego Koła Geodetów GLOB oraz Koła Naukowego Infrastruktury i Energetyki. Z Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej udział wzięły Studenckie Koło Naukowe X-Med oraz Koło Naukowe Machine Learning.

Podczas wydarzenia umiejętności wokalne zaprezentowali studenci reprezentujący Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej oraz Zespół Artystyczny „Forte” Politechniki Rzeszowskiej.