Podstrona: Porozumienie o współpracy z Politechniką Lwowską / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Porozumienie o współpracy z Politechniką Lwowską

2018-10-10
Porozumienie o współpracy z Politechniką Lwowską

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę o współpracy z Politechniką Lwowską. Porozumienie ma na celu wymianę doświadczeń i dalszy rozwój w zakresie wspólnego kształcenia i dyplomowania.

W podpisaniu umowy uczestniczyli prorektor ds. współpracy międzynarodowej prof. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, kierownik działu współpracy międzynarodowej mgr Ewa Kaczan –Winiarska oraz prof. Oleh Matviykiv i prof. Mychailo Lobur z Politechniki Lwowskiej.

- Umowa dotyczy podwójnego dyplomowania dla kierunku "Elektrotechnika”. Wspólnie z Politechniką Lwowską realizujemy semestr wyrównujący różnice programowe dla studentów, następnie realizujemy prace dyplomowe wynikiem czego jest wspólny dyplom obu uczelni – mówi Witold Posiewała, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Elektrotechniki i Informatyki.

Celem porozumienia jest ponadto zwiększenie atrakcyjności oferty kształcenia, promowanie międzynarodowej mobilności akademickiej studentów w obszarze szkolnictwa wyższego, promowanie komunikacji międzykulturowej i wielojęzyczności, wymiana doświadczeń w zakresie realizacji procesu kształcenia oraz zwiększenie szans absolwentów na rynku pracy poprzez posiadanie wspólnego dyplomu.

Współpraca w zakresie podwójnych dyplomów została zainicjowana  przez prof. Andriya Lozynskyyego, który w 2016 przeprowadził cykl wykładów w ramach projektu Erasmus + na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki.