Podstrona: Porozumienie z Mardokh Company z irackiego Kurdystanu / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Porozumienie z Mardokh Company z irackiego Kurdystanu

2019-01-21
Porozumienie z Mardokh Company z irackiego Kurdystanu

Politechnika Rzeszowska będzie współpracować z firmą Markodh Company z irackiego Kurdystanu. Umowę o współpracy podpisali prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, rektor Politechniki Rzeszowskiej  oraz Wirya Shekh Mostafa, szejk z Sulejmani.

Strony zobowiązują się do wszechstronnej współpracy badawczej, pozyskiwania partnerów do przedsięwzięć badawczo-rozwojowych i udziału w projektach naukowych. Podpisana umowa stwarza ponadto możliwość organizacji szkoleń studentów w zakresie pilotażu i mechaniki silników samolotowych w Ośrodku Kształcenia Lotniczego Politechniki Rzeszowskiej oraz na terenie irackiego Kurdystanu.

Partnerzy podejmą się również organizacji i wspólnego prowadzenia analiz teoretycznych i badań eksperymentalnych w obszarze wspólnych zainteresowań oraz współdziałania we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i efektów prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych i naukowo-badawczych.