Podstrona: Umowa z Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Zespołem Szkół Technicznych / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-01-22

16 stycznia została podpisana umowa pomiędzy Politechniką Rzeszowską a Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego im. Felicjana Dzierżanowskiego oraz Zespołem Szkół Technicznych w Łańcucie. Celem współpracy jest popularyzacja kształcenia technicznego.

Na podstawie podpisanych umów prowadzona będzie współpraca pomiędzy Wydziałem Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury a Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego oraz Zespołem Szkół Technicznych w celu popularyzacji kształcenia technicznego. W ramach współpracy będą prowadzone wycieczki dydaktyczne związane z kształceniem zawodowym uczniów. Uczniowie będą mogli również skorzystać z pracowni oraz laboratoriów Uczelni oraz skorzystać z wiedzy ekspertów z Politechniki Rzeszowskiej.

Umowę podpisali: Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, Dyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego  Józef Skomra oraz Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych - Marek Miezin. W wydarzeniu wzięli również udział: Starosta Łańcucki Adam Krzysztoń, Wicestarosta Łańcucki Barbara Pilawa-Kraus, Naczelnik Wydziału Edukacji starostwa w Łańcucie Robert Szajnar oraz nauczycielki praktycznej i teoretycznej nauki zawodu, Anna Grzybowska i Agnieszka Grzywacz.