Podstrona: Seminarium naukowe na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Seminarium naukowe na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki

2020-09-23 , red.  Mariusz Korkosz, Marta Jagiełowicz
kategoria: Nauka, Wydarzenia
Seminarium naukowe na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki

Na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki pod patronatem rzeszowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej oraz dziekana WEiI dr. hab. inż. Romana Zajdla, prof. PRz odbyło się seminarium naukowe poświęcone aktualnym trendom z zakresu alternatywnych rozwiązań konstrukcyjnych przeznaczonych do napędów pojazdów elektrycznych czy też w systemach generacji energii elektrycznej. Podczas spotkania głos zabrali również przedstawiciele firm regionu podkarpackiego.

Tematyka poruszana w ramach seminarium powiązana jest z realizacją zadania nr 5 projektu „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”. Zadanie to realizują pracownicy z trzech jednostek WEiI, tj. Zakładu Elektrodynamiki i Systemów Elektromaszynowych, Katedry Elektrotechniki i Podstaw Informatyki oraz Katedry Energoelektroniki i Elektroenergetyki.

Organizatorami seminarium byli dr hab. inż. Mariusz Korkosz, prof. PRz z Zakładu Elektrodynamiki i Systemów Elektromaszynowych oraz dr hab. inż. Damian Mazur, prof. PRz z Katedry Elektrotechniki i Podstaw Informatyki WEiI. Seminarium zorganizowano w formie hybrydowej.