Podstrona: Student WMT wyróżniony przez firmę KUKA / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Student WMT wyróżniony przez firmę KUKA

2024-01-31 , red.  Andrzej Trytek, Anna Worosz
S. Kotwica,

Student Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Szymon Kotwica zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie dla użytkowników robotów i oprogramowania. Organizatorem konkursu była firma KUKA.

W siedzibie firmy KUKA CEE GmbH Sp. z o.o. w Tychach odbyły się dwudniowe zmagania uczestników konkursu, w którym wzięło udział ponad 30 osób z całej Polski. Zadaniem konkursowym było wykonanie projektu symulacji pracy robota w środowisku KUKA.Sim 4.3. Politechnikę Rzeszowską reprezentował student IV roku studiów inżynierskich na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Szymon Kotwica wraz z opiekunem mgr. inż. Karolem Łysiakiem.

Kapituła konkursu przyznała cztery różnorzędne wyróżnienia prac. Wśród nich znalazł się student WMT Szymon Kotwica, który otrzymał voucher na certyfikowane szkolenie z programowania robotów w centrum szkoleniowym KUKA College. Szymon Kotwica jest członkiem koła naukowego Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, w którym rozwija swoje zainteresowania związane z robotyzacją i programowaniem.

Dodatkowo dla uczestników konkursu firma KUKA przygotowała wykłady i praktyczne warsztaty o tematyce: konfiguracja i symulacja w środowisku do programowania robotów KUKA.Sim, obsługa i programowanie robotów przemysłowych, obsługa i programowanie robotów współpracujących. Szkolenie i prezentacja Zrobotyzowanego Centrum Aplikacyjnego w Tychach dała możliwość zdobycia nowych przydatnych praktycznych umiejętności dla uczestników konkursu.

Laureatowi gratulujemy wyróżnienia i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.