Podstrona: Studentka inżynierii medycznej mistrzynią Polski w akrobatyce sportowej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studentka inżynierii medycznej mistrzynią Polski w akrobatyce sportowej

2017-06-19 , red.  Artur Polakiewicz
Studentka inżynierii medycznej mistrzynią Polski w akrobatyce sportowej

Studentka I roku kierunku inżynieria medyczna Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej PRz Malwina Sala w parze z Martyną Wojnar zdobyła złoty medal w kategorii dwójek kobiet na Mistrzostwach Polski Seniorów w Sportach Gimnastycznych odbywających się od 25 do 27 maja br. w hali Arena w Warszawie.

W tych mistrzostwach, będących zarazem II Festiwalem Sportów Gimnastycznych, kibice mogli na jednej arenie zobaczyć przedstawicieli wszystkich dyscyplin gimnastycznych. Zawodnicy walczyli o tytuł mistrza Polski w akrobatyce sportowej, skokach na trampolinie, skokach na ścieżce, gimnastyce sportowej kobiet, gimnastyce sportowej mężczyzn i gimnastyce artystycznej.

Zawody okazały się wyjątkowo udane dla naszych zawodniczek, które zaprezentowały nowe, nigdy niewykonywane w Polsce elementy i z ośmiopunktową przewagą pokonały konkurentów. Był to również sprawdzian przed tegorocznymi mistrzostwami Europy, które odbędą się na początku października w rzeszowskiej hali Podpromie.

Malwina Sala trenuje akrobatykę sportową w ZKS Stal Rzeszów pod okiem byłej mistrzyni świata trenerki Eweliny Fijołek. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Sławomir Wolski