Podstrona: Święto Niepodległości na sportowo / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Święto Niepodległości na sportowo

2017-11-13
Święto Niepodległości na sportowo

Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. Tadeusz Markowski był gospodarzem sportowych zmagań środowiska akademickiego podczas Inauguracji Sportowego Roku Akademickiego Województwa Podkarpackiego w Centrum Fizjoterapii i Sportu Politechniki Rzeszowskiej.

W ramach inauguracji odbył się Puchar Zarządu Głównego AZS w unihokeju kobiet i mężczyzn. Wzięło w nim udział osiem drużyn z podkarpackich uczelni. Zespół Politechniki Rzeszowskiej kobiet zajął 3 miejsce, natomiast mężczyźni w końcowej klasyfikacji zdobyli 2 miejsce. Gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi Ryszardowi Koniecznemu (CFiS PRz).

Impreza jak zwykle przebiegała w duchu dobrej zabawy, rywalizacji sportowej oraz integracji środowiska akademickiego.

Akademicki Związek Sportowy w Rzeszowie w ubiegły weekend był również organizatorem szkolenia „Akademia Liderów AZS”. W akademii wzięli udział przedstawiciele wybranych klubów z województw: małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Trzydniowe spotkanie (10-12 listopada) było okazją do poznania działalności wybranych klubów, przybliżenia sylwetek kolejnych liderów, dyskusji na temat działań AZS,  mediów w sporcie oraz przeprowadzenia warsztatów wpierających działania w zespole, wzmacniających nasze mocne strony.

Grzegorz Sowa