Podstrona: Trwa nabór do Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Trwa nabór do Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej

2021-07-26 , red.  Lidia Chalińska
kategoria: Kultura
 Chór Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej wraz z dyrygentem Lidią Chalińską.

Zbliża się nowy rok akademicki 2021/2022. W murach naszej uczelni pojawią się nowi studenci. W związku z tym Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej serdecznie zaprasza wszystkich pracowników i studentów na wspaniałą, niepowtarzalną przygodę z muzyką w  zespole. Nowi członkowie Chóru będą przyjmowani od 1 października br.

Występy Chóru

W nowym roku akademickim Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej zamierza realizować wiele ciekawych projektów artystycznych, w których każdy chórzysta będzie mógł zaznaczyć swoją obecność. Odbędzie się m.in. I. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Ekologicznej z udziałem przedstawicieli chórów politechnicznych z całego kraju. Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej intensywnie przygotowuje się również do występu na Międzynarodowym Festiwalu Chórów, który odbędzie się w Paryżu 19–22 sierpnia br. Podczas tego wydarzenia będziemy jedynym zespołem reprezentującym uczelnię, miasto Rzeszów oraz Polskę. Udział w festiwalu jest możliwy dzięki JM Rektorowi PRz prof. dr. hab. inż. Piotrowi Koszelnikowi, który wyraził zgodę na sfinansowanie przez uczelnię uczestnictwa zespołu w tym wydarzeniu artystycznym. Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej planuje również wystawienie nowego musicalu poświęconego działalności patrona uczelni Ignacego Łukasiewicza.

Reportaż o Chórze

Zapraszamy do obejrzenia reportażu Krzysztofa Mosiężnego z „Kuriera Rzeszowskiego”, który powstał podczas całodziennego zgrupowania szkoleniowego. Pozwoli on poznać bliżej nasz repertuar oraz członków Chóru.

Czekamy na wszystkich zainteresowanych do udziału w projektach Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Przyjęcia nowych członków będą się odbywać  od 1 października br., w budynku P Politechniki Rzeszowskiej, sala P-25. Szczegóły dotyczące przesłuchań można znaleźć na naszej stronie na portalu FB.