Podstrona: Wydział Chemiczny partnerem programu ChemHR / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Wydział Chemiczny partnerem programu ChemHR

2018-08-01
Wydział Chemiczny partnerem programu ChemHR

Wydział Chemiczny Politechniki Rzeszowskiej został partnerem programu "ChemHR – kształcenie kadr dla przemysłu chemicznego". Celem programu jest wzmocnienie systemu kształcenia kadr dla przemysłu chemicznego poprzez organizację cyklu seminariów przemysłowych. Wykładowcami seminariów są doświadczeni specjaliści zatrudnieni w największych spółkach sektora chemicznego.

Organizatorem i inicjatorem programu jest Polska Izba Przemysłu Chemicznego, zrzeszająca i reprezentująca najważniejsze podmioty sektora chemicznego w Polsce.

- Świadomi możliwości jakie oferuje program ChemHR oraz oczekiwań stawianych naszym absolwentom dołączyliśmy do grona jednostek, które dzięki Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego będą mogły wzmocnić system kształcenia kadr dla przemysłu chemicznego poprzez organizację cyklu seminariów przemysłowychtłumaczy dr inż. Joanna Wojturska, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej.

Tematyka seminariów dotyczyć będzie zagadnień związanych z logistyką, dystrybucją, produkcją oraz handlem chemikaliami, a także zakupem podstawowych surowców produkcyjnych, energetyką, bezpieczeństwem pracy i bezpieczeństwem procesowym oraz ochroną środowiska, innowacyjnością i społeczną odpowiedzialnością biznesu.

- Studenci uczestniczący w projektach unijnych PO WER wiedzą, że bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami to możliwość zdobycia cennej wiedzy wynikającej z praktyki i doświadczenia pracowników. Teraz pojawia się kolejna szansa dla naszych studentów na poznanie realiów pracy w przedsiębiorstwach sektora chemicznego w Polsce a także na nawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcądodaje dr inż. J. Wojturska.

Dodatkowo program ChemHR umożliwia rozszerzenie oferty praktyk i staży studenckich.

Partnerami naukowymi programu oprócz Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej są Politechnika Warszawska Filia w Płocku, Wydział Zarządzania Politechniki Warszawskiej oraz Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej.