Podstrona: XIV edycja Festiwalu Natchnieni Bieszczadem / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

XIV edycja Festiwalu Natchnieni Bieszczadem

2022-08-22 , red.  Damian Gębarowski
kategoria: Kultura
XIV edycja Festiwalu Natchnieni Bieszczadem

Za nami już XIV. edycja Festiwalu Natchnieni Bieszczadem, która odbyła się pod honorowym patronatem Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. W malowniczej Cisnej spotkali się ludzie kochający turystykę górską, bieszczadnicy, jak również całe rodziny. Na scenie wystąpiły liczne Zespoły, takie jak: "KSU z muzykami Matragony", "Grzane Wino", "Wołosatki", "Żmije", "Karczmarze" i wiele innych cenionych Artystów. Ponadto można było zaobserwować wiele wystaw, doświadczać warsztatów rzemiosła, degustacji wyrobów regionalnych, atrakcji dla dzieci. Wielkim zainteresowaniem cieszył się namiot Politechniki Rzeszowskiej wraz z robotem i legendarnym Rover Team z Łazikiem.

Uczelnie podczas oficjalnego otwarcia Festiwalu reprezentowali: Jego Magnificencja prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik - Rektor Politechniki Rzeszowskiej, Prorektor ds. nauki – dr hab. inż. Lesław Gniewek, prof. PRz oraz Kanclerz PRz – mgr inż. Andrzej Sowa. Uczelni od lat wspiera istotne i rozpoznawalne inicjatywy w naszym regionie. Owocem współpracy ze Stowarzyszeniem Natchnieni Bieszczadem będzie VI Dzień Bieszczadzki, który odbędzie się w dniach 18-19 listopada na terenie kampusu Politechniki Rzeszowskiej. Wydarzenie to wpisuje się w cykl wydarzeń „Bieszczadzkie Pory Roku". Zapraszamy do zapoznania się z materiałem promocyjnym: https://www.facebook.com/natchnienibieszczadem/videos/522563146175186, jak również relacją zdjęciową z tegorocznego Festiwalu Natchnieni Bieszczadem 2022.