Podstrona: [FOTO] Za nami IV Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Siatkówce / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

[FOTO] Za nami IV Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Siatkówce

2017-02-27 , red.  Artur Polakiewicz / fot: A. Surowiec
kategoria: Wydarzenia, Sport
[FOTO] Za nami IV Mistrzostwa Polski Pracowników Szkół Wyższych w Siatkówce

W tym roku po raz pierwszy gospodarzem mistrzostw była PRz (do tej pory organizatorem był Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu). Nasza uczelnia spisała się na medal.

W trwających od 24 do 26 lutego br. IV Mistrzostwach Polski Pracowników Szkół Wyższych w Piłce Siatkowej wzięło udział 16 drużyn (12 w kategorii OPEN i 4 w kategorii 50+). Sobotnią ceremonię otwarcia poprowadził prorektor Grzegorz Masłowski (trener drużyny PRz), a towarzyszyli mu prorektor Grzegorz Ostasz i kanclerz PRz Janusz Bury. Fundatorem pucharu i nagród oraz patronem imprezy był rektor Tadeusz Markowski. Podczas zawodów rozegrano 34 mecze. Drużyna PRz, której kapitanem był Ryszard Konieczny, w swoim pierwszym meczu zmierzyła się z UAM Poznań II, a w kolejnych spotkaniach jej rywalami były Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka II i AGH Kraków.

Ostatecznie w kategorii OPEN zwyciężyła Politechnika Łódzka I, drugie miejsce zajął UAM w Poznaniu I, a trzecie Uniwersytet Łódzki. Natomiast w kategorii 50+ klasyfikacja wyglądała następująco: pierwsze miejsce wywalczyła Politechnika Łódzka, drugie Politechnika Gdańska, a trzecie Uniwersytet Rzeszowski. Wszystkie wyniki można znaleźć tutaj.

Rektor PRz Tadeusz Markowski wręczył zwycięzcom i uczestnikom mistrzostw puchar i medale. W ceremonii zakończenia wzięli udział także: prorektor Mariusz Oleksy, prorektor Grzegorz Masłowski oraz kanclerz Janusz Bury. W niedzielę swoją obecnością zaszczycili nas libero Asseco Resovii Rzeszów Mateusz Masłowski i były siatkarz Resovii, mistrz świata i olimpijski Marek Karbarz.

To wydarzenie było doskonałą okazją do integracji środowisk naukowych z całej Polski. Zawodnicy udowodnili, że potrafią połączyć naukę i sport z dobrą zabawą.

KCh, MŚ