Podstrona: Zapowiedź Akademickiej Ligi Futsalu 2016/2017 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zapowiedź Akademickiej Ligi Futsalu 2016/2017

2017-03-23 , red.  Artur Polakiewicz
kategoria: Wydarzenia, Sport
Zapowiedź Akademickiej Ligi Futsalu 2016/2017

Sztandarowym, stałym punktem kalendarza imprez organizowanych przez Klub Uczelniany AZS PRz jest Akademicka Liga Futsalu.

Do tegorocznych rozgrywek, które rozpoczęły się 14 listopada, zgłosiły się 24 drużyny. Podzielono je na 3 grupy (ich zwycięzcami zostały zespoły: PRz Niebiescy, PRz Biali oraz Uniwersytet Rzeszowski). Drużyny, które zajęły w swoich grupach odpowiednio 1. i 2. miejsca, grały w nowej grupie o lokaty 1–6, kolejne zespoły o 7–12 itd. Walka toczyła się do ostatniej kolejki, a zwycięzcą okazała się grupa z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Drugie miejsce zajęła drużyna KHDK.PWR, a trzecie Politechnika Biali.

13 marca rozpoczęła się walkę o puchar ligi. Rywalizacja odbywa się systemem pucharowym (pierwsza drużyna gra z szesnastą, druga z piętnastą itd.). Finał pucharu ligi zostanie rozegrany 27 marca (początek o godz. 20.00) w Centrum Dydaktyczno-Sportowym PRz na ul. Poznańskiej 2a.

Serdecznie zapraszamy.

Ewa Jahn